ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest sobota, 13. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
E-PIELGRZYMKA.PL – JUŻ W DRODZE! Drukuj
środa, 30 lipca 2008, 14:35
Dodał: (Admin)
Pod adresem e-Pielgrzymka.pl ruszył społecznościowy portal pątników. Uruchomiły go wspólnie „Opoka” i operator sieci komórkowej Plus. Witryna zanotowała już 120 tysięcy odsłon.Nowy portal zawiera podstawowe informacje na temat 31 pielgrzymek; opisane są czas i miejsce punktów zapisywania się pątników, trasy oraz program wędrówki na Jasną Górę. Dzięki witrynie pielgrzymi mogą poznać się przed wyruszeniem, ale też będą mogli utrzymywać kontakty przez cały rok. W czasie pielgrzymki mogą wysyłać MMS-y, by po zakończeniu wędrówki uzupełniać galerie fotografiami i wrażeniami z trasy. - To będzie punkt kontaktowy, tablica ogłoszeń, miejsce dla newsów i multimediów dla pielgrzymów – podkreślają twórcy portalu.

- Technika ma sens wówczas, gdy służy człowiekowi. Dlatego Plus wspiera nowoczesnymi technologiami także pielgrzymów w drodze na Jasną Górę – podkreśla Dariusz Matuszak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej z Polkomtela. - Przeanalizowaliśmy wspólnie z „Opoką”, czego pątnicy potrzebują podczas pielgrzymki i staramy się im to zapewnić – dodaje.

- Stworzyliśmy ten społecznościowy portal w przestrzeni wirtualnej, by doprowadzić do realnych spotkań i kontaktów, by umożliwić po pielgrzymce danie świadectwa o przemianie na lepsze w czasie wędrówki na Jasną Górę – mówił w czasie konferencji prasowej ks. Józef Kloch. Odkąd Pielgrzymka.pl ruszyła – już się nie zatrzyma, idzie cały rok w wirtualu - podkreślał współtwórca „Opoki”.


Krzysztof Piądłowski, odpowiedzialny ze strony „Opoki” za kontakty z pielgrzymkami, zwrócił uwagę na szereg nowości w stosunku do ubiegłego roku. Z portalu będzie można dowiedzieć się szeregu ciekawostek – np. jaki procent drogi przebyła już dana grupa i ile już godzin wędruje. Teraz już nie tylko ze specjalnych komórek, ale każdy pielgrzym będzie mógł wysłać na określony numer MMS-a do galerii wraz z tekstem komentarza – zaznaczył. Pątnicy przy zapisach i w czasie pielgrzymki otrzymują informacje na ulotkach, pod jaki numer należy wysyłać MMS-y, by trafiły one do galerii danej grupy pątników. To są zwykłe numery dziewięciocyfrowe, Plus umożliwił używanie ich w czasie pielgrzymki, by wysłanie zdjęć było tańsze, według normalnego cennika operatora, a nie taryfy Premium – podkreśla Dariusz Matuszak z Polkomtela.

Podobnie jak w roku ubiegłym pątnicy będą mogli naładować baterie telefonów komórkowych; tzw. służba elektryczna Plusa działać będzie na trasie pielgrzymek: podlaskiej, radomskiej, krakowskiej i tarnowskiej. - By wspomóc logistykę w grupach pielgrzymkowych przekazaliśmy m.in. na czas pielgrzymki 51 telefonów komórkowych – zaznacza Dariusz Matuszak z Polkomtela. To wsparcie najliczniejszych grup (działa tu służba elektryczna) i Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Jej przewodnik, ks. Bogdan Bartołd, pod wpływem pomysłów „Opoki” i Plusa powołał pracujący już od miesiąca specjalny zespół ds. public relations.


Za rok chcemy wprowadzić nowe możliwości – krótkie wiadomości pisane SMS-ami bezpośrednio z trasy oraz dłuższe relacje. Wirtualną Mapę Pielgrzymek uruchomiliśmy w roku ubiegłym dla dwudziestu pielgrzymek, w tym roku w portalu społecznościowym e-Pielgrzymka.pl jest już ich trzydzieści jeden. W 2009 roku mamy nadzieję, że wszystkie większe grupy, a jest ich w sumie czterdzieści, będą z nami wirtualnie pielgrzymować – planują wspólnie Plus i „Opoka”. W tym roku do projektu dołączyły m.in. pielgrzymki: bielsko-żywiecka, gdyńska, olkuska, legnicka, pelplińska, zamojska i dwie warszawskie - na rolkach oraz niepełnosprawnych. W sumie we wszystkich grupach objętych portalem e-Pielgrzymka.pl wędrować będzie ponad 65 tys. pątników.

Do nowego przedsięwzięcia zachęcił organizatorów sukces ubiegłorocznej Wirtualnej Mapy Pielgrzymek. Dzięki specjalnemu programowi autorstwa Plusa i lokalizowaniu komórki jednego z pątników, na mapie w czasie rzeczywistym wyrysowywana jest trasa danej grupy pielgrzymkowej. Jest ona tak dokładna, że można nawet dowiedzieć się, jaką ulicą idą aktualnie pątnicy.

Z Wirtualną Mapą Pielgrzymek związane są już anegdoty. Pracownik zarządu dróg publicznych zobaczywszy, którędy podąża pielgrzymka w jednym z miast, w porę ostrzegł pątników, by zmienili fragment trasy, bowiem trwa remont nawierzchni na jednej z ulic. W innym przypadku mieszkańcy wioski zawczasu wyszli przywitać pielgrzymów, bo obserwowali ich marsz w Internecie. Mapa jest też pożyteczną pomocą dla kierowców i służb zaopatrujących pielgrzymkę w żywność i napoje.

jk, kp/md, jlLudzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03427100