ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest sobota, 13. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
„Teraz Wy przyszliście do mnie” - inauguracja Konkursu Papieskiego Drukuj
poniedziałek, 2 lutego 2009, 12:14
Dodał: (Admin)
Słowa, które Jan Paweł II skierował do młodych niedługo przed swoją śmiercią, znów zyskują na aktualności. Już w najbliższą niedzielę, 1 lutego, ruszyła V edycja Konkursu Papieskiego„Papież o Młodych, Młodzi o Papieżu”, który dzięki innowacyjnej formule ma dotrzeć do młodzieży w całej Polsce.

Teraz Wy przyszliście do mnie
Teraz Wy przyszliście do mnie
V Edycja Konkursu Papieskiego
- Chcemy w atrakcyjny sposób zachęcić młodzież do poznawania fascynującej spuścizny, jaką zostawił nam Jan Paweł II - mówi o Konkursie Papieskim organizator, Paweł Mitan z Instytutu Tertio Millennio. Tegoroczna edycja Konkursu przyjmie zupełnie nową formę, a chętni uczniowie nie będą musieli jeździć do większych miast w celu napisania testu kwalifikacyjnego. Wystarczy, że między 1 a 28 lutego 2009 zalogują się na stronie internetowej www.konkurspapieski.pl i rozwiążą krótki quiz.

Do jakiego kraju Jan Paweł II przybył ze swoją pierwszą pielgrzymką zagraniczną? Kto udzielił święceń kapłańskich Karolowi Wojtyle? W którym roku Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce? – z takimi zagadnieniami przyjdzie zmierzyć się tym, którzy przejdą do kolejnego etapu Konkursu w formie testu. Spośród uczestników z 10 regionów biorących udział w Konkursie zostanie wyłoniona garstka wybrańców, którzy przystąpią do obrony ustnej napisanego przez siebie eseju podczas finału konkursu. Odbędzie się on 16 maja, na dwa dni przed rocznicą urodzin Jana Pawła II. Główną nagrodą będzie wycieczka do Rzymu, a najliczniej reprezentowane w regionach szkoły otrzymają projektory multimedialne.

Organizatorzy stawiają na Internet, bo ich zdaniem to wciąż niewydeptana ścieżka w ewangelizacji młodych. - Sam Jan Paweł II już w 2002 r. zauważył, że młodzież, która coraz częściej korzysta z cyberprzestrzeni, uważa Internet za swoje okno na świat. Mamy więc nadzieję, że taka forma zachęci do udziału dużo większą liczbę osób, które nie wychodząc z domu, będą mogły sprawdzić swoją wiedzę – mówi rzecznik prasowy ITM, Paweł Kostecki.
Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Metropolita Krakowski Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, a w poszczególnych diecezjach także inni arcybiskupi i biskupi. Wspierają nas Wojewódzcy Kuratorzy Oświaty, Marszałkowie Województw i Prezydenci Miast. Ogólnopolski patronat medialny objęły: „Polska The Times”, Religia.tv, Katolicka Agencja Informacyjna, „Gość Niedzielny”, „Magazyn Familia” oraz portale internetowe: Duchowy.pl, Opoka.org.pl, Przeznaczeni.pl oraz Isidorus.Net.

***

KONKURS „PAPIEŻ O MŁODYCH, MŁODZI O PAPIEŻU”
V EDYCJA, STYCZEŃ – MAJ 2009Konkurs, mimo iż ma zasięg ogólnopolski, będzie miał charakter regionalny. Jego finał odbędzie się w 10 miastach - w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięzca oraz zostanie rozdany komplet nagród.

· QUIZ (ETAP WSTĘPNY) - od 1 do 28 lutego 2009 r.
Etap wstępny obejmuje krótki quiz on-line złożony z dwudziestu losowo wybranych pytań dotyczących ogólnych zagadnień związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II w latach 1920–2004. Po zarejestrowaniu na stronie internetowej Konkursu uczeń będzie miał możliwość rozwiązania krótkiego testu jednokrotnego wyboru. Dobry wynik w quizie będzie warunkiem udziału w kolejnych etapach.

· I ETAP - 18 marca 2009
Godzinny test on-line odbędzie się w tym samym czasie dla wszystkich zakwalifikowanych w quizie uczestników. Tematyka testu obejmuje biografię Karola Wojtyły do 1978 r., przebieg Światowych Dni Młodzieży oraz kilka dokumentów z nimi związanych. Listę i dostęp do lektury obowiązkowej zapewnimy na stronie internetowej Konkursu.

· II ETAP - od 21 marca do 27 kwietnia 2009
Polegać on będzie na napisaniu eseju w oparciu o nauczanie Jana Pawła II, na jeden spośród kilku tematów podanych przez Organizatora na stronie internetowej Konkursu. Do tego etapu zostanie zakwalifikowanych około 20 uczniów z każdego regionu, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w poprzednim etapie. Eseje należy nadsyłać w postaci pliku w formacie .doc lub .pdf na adres podany przez Organizatora. Praca nie może przekroczyć 4 stron znormalizowanego maszynopisu (czcionka 12, odstęp-interlinia 1,5 – łącznie ok. 7200 znaków). Eseje zostaną ocenione przez Komisję powołaną przez Organizatora w każdym z regionów.

· III ETAP (FINAŁ) - 16 maja 2009
Pięcioro autorów najlepszych esejów będzie miało możliwość ustnej obrony swoich prac przed kilkuosobową komisją złożoną ze znawców nauczania Jana Pawła II. Uroczyste gale finałowe kończące Konkurs oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędą się w poszczególnych ośrodkach regionalnych w dniu finału.NAGRODY
· Nagroda Główna – jednoosobowa wycieczka do Rzymu, przyznawana zwycięzcy z każdego regionu
· Nagrody dla finalistów – sprzęt elektroniczny lub cenne nagrody książkowe
· Nagrody dla uczestników – cenne nagrody książkowe
· Nagroda dla szkoły – projektor multimedialny lub inny sprzęt elektroniczny, przyznawana szkole, której uczniowie będą najliczniej reprezentowani w I etapie (teście)
· Nagroda dla Opiekuna – sprzęt elektroniczny dla Opiekuna zarejestrowanego w serwisie Konkursu, którego uczniowie uczestniczący w Konkursie uzyskali najwyższą sumaryczną ilość punktów w I etapie (teście)

PARTNERZY
Członkowie organizacji upowszechniające katolickie wartości w życiu społecznym i kulturalnym, związanych z myślą Jana Pawła II: Civitas Christiana, Ruch Lednicki, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Lublin, Związek Harcerstwa Polskiego Lublin, Ruch Światło-Życie Lublin mogą brać udział w konkursie wewnętrznym według zasad ustalonych w oddzielnych umowach. Dla uczniów należących do tych wspólnot, którzy osiągną wysokie wyniki w Konkursie (przejdą co najmniej do półfinału) przewidujemy dodatkowe nagrody.ORGANIZATOR KONKURSUInstytut Tertio Millennio został założony w 1995 roku przez dominikanina Macieja Ziębę. Głównym celem działalności Fundacji „Instytut Tertio Millennio” jest kształtowanie i rozwój świadomości obywatelskiej, pobudzanie inicjatyw społecznych oraz kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o szeroko rozumianą etykę chrześcijańską i społeczną naukę Kościoła. Oferta programów i inicjatyw Instytutu skierowana jest przede wszystkim do studentów, maturzystów i doktorantów z Polski i Europy Środkowowschodniej. Instytut swoje cele realizuje przez organizację różnego typu przedsięwzięć, spośród których najważniejszymi są: Szkoły Zimowe, Szkoły Letnie „Tertio Millennio on the Free Society”, Debaty Milenijne, Akademia Solidarności, Kolokwia, Archiwum Medialne Jana Pawła. Szczegółowy opis działalności Fundacji „Instytut Tertio Millennio” można znaleźć na stronie www.tertio.pl.
W 2002 roku Instytut otrzymał prestiżową nagrodę Totus w kategorii Promowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, przyznaną przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W 2003 roku Instytut został uhonorowany tytułem "Instytucji Pro Publico Bono" w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską.

***

NIEZBĘDNE KONTAKTY

Główny Organizator:
Instytut Tertio Millennio w Krakowie
ul. Dominikańska 3/13
31-043 Kraków
tel. (0-12) 423 11 75
kom. 694 48 06 72

Koordynator Konkursu:
Katarzyna Hess
konkurs@tertio.pl

Rzecznik Prasowy Instytutu:
Paweł Kostecki
rzecznik@tertio.pl
kom. 600 43 12 07


Strona internetowa konkursu:

www.konkurspapieski.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03460192