ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
Miłujcie się: Wezwanie do nawrócenia. Lourdes Drukuj
czwartek, 10 stycznia 2008, 0:00
Dodał: (Admin)
„Objawienia Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. są niezwykle ważnym wydarzeniem historycznym i równocześnie wielkim Bożym darem dla Kościoła oraz całej ludzkości. W tym sanktuarium Jezus Chrystus za pośrednictwem swojej Matki, Maryi, nieustannie przemienia serca milionów pielgrzymów przybywających tam każdego roku, uzdrawiając ich dusze i ciała. To właśnie w takich miejscach jak Lourdes w sposób namacalny odkrywa się prawdę słów Chrystusa: że to, co decyduje o historii ludzkości i wiecznym szczęściu każdego człowieka, jest zakryte przed »mądrymi i roztropnymi« – czyli takimi, którzy nie kierują się logiką wiary, natomiast »zostaje objawione prostaczkom« – czyli ludziom, dla których wiara w Jezusa Chrystusa staje się najcenniejszym skarbem. Kochający Bóg nieustannie do nas apeluje: »Jeżeli nie uwierzycie, nie zrozumiecie« (por. Iz 7, 9). To znaczy: jeżeli nie uwierzycie w istnienie tajemnicy Boga, który stał się prawdziwym człowiekiem w łonie Maryi Dziewicy, zamykacie sobie możliwość poznania prawdy i drogę życia wiecznego (…)”.Artykuł jasno i przystępnie ukazuje tło historyczne cudownych wydarzeń, które rozegrały się przed 150 laty w tej niewielkiej francuskiej miejscowości. Lektura obowiązkowa!
Zapowiedź zmartwychwstania

„Bernadetta Soubirous wstąpiła do klasztoru sióstr w Nevers w 1866 roku i przebywała tam aż do swojej śmierci 16 kwietnia 1879 roku. W sobotę 19 kwietnia ciało Bernadetty zamknięto w ocynkowanej i opieczętowanej dębowej trumnie, którą złożono do grobu w klasztornym ogrodzie. Od tamtego czasu ciało św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu – zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego – zachowując do dziś dnia zadziwiającą świeżość i piękno. Pielgrzymi przybywający do kaplicy klasztoru Saint-Gildard w Nevers widzą nienaruszone ciało św. Bernadetty Soubirous ubrane w strój zakonny. Kobieta sprawia wrażenie, że śpi. Wielu pyta: »Czy to jest naprawdę ona? Czy rzeczywiście jej ciało nie uległo rozkładowi?«. Są to pytania, na które spróbujemy odpowiedzieć (…)”.
Dalszy ciąg tego frapującego artykułu znajdziesz w najnowszym numerze Miłujcie się!.

Znak sprzeciwu

„Cudowne uzdrowienia duchowe i fizyczne, które dzieją się w Lourdes, są krzyczącym znakiem sprzeciwu wobec ludzi, którzy żyją tak, jakby Bóg nie istniał. Jest to naglący apel wzywający do nawrócenia, nieustannie kierowany do nas przez Chrystusa, który rzeczywiście »do końca nas umiłował« (J 13, 1).
W czasach kiedy z wielką mocą próbuje się negować istnienie Boga oraz kwestionować znaki Jego działania w świecie, Stwórca, poprzez objawienia Matki Bożej w Lourdes, daje ludzkości bardzo czytelne znaki swojej obecności, miłości i zatroskania o człowieka (…)”.

Przeczytaj koniecznie!
Powyższy artykuł w całości przeczytasz w aktualnym wydaniu dwumiesięcznika "Miłujcie się"Więcej informacji o tygodniku "Niedziela"
przeczytasz tutaj

Strona internetowa dwumiesięcznika "Miłujcie się":
www.milujciesie.org.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02302408