ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest sobota, 13. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
Różaniec: "Powołanie do... wieczności" Drukuj
poniedziałek, 1 listopada 2010, 0:00
Dodał: (Admin)
Listopad to czas, w którym w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich zmarłych. Zamawiamy wypominki, nawiedzamy cmentarze, modlimy się za tych, którzy odeszli już do Pana. W najnowszym numerze „Różańca” pochylamy się nad trudnym tematem śmierci i powołania do wieczności. Jak dobrze się do tego przygotować, nie tracąc radości życia? Czy jest to w ogóle możliwe? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi na łamach listopadowego numeru naszego miesięcznika.


– „Dzisiejsza cywilizacja skutecznie chroni nas przed zetknięciem się ze śmiercią i refleksją nad nią. Ulegając tej kulturze, wielu zastanawia się, czy mówić dziecku o śmierci, a jeśli tak, to kiedy i w jaki sposób” – odpowiedzi na te pytania znajdziemy w artykule ks. Pawła Brońskiego „Czy mówić dzieciom o śmierci?”.

– „W ostatniej chwili ziemskiego życia przyjdzie po mnie Pan Jezus, a nie śmierć” – pisze ks. Feliks Folejewski, pallotyn, w tekście „Zatrzymaj się na chwilę”. Szuka on również odpowiedzi na pytanie: dlaczego dzisiejszy świat tak mało mówi o wieczności i rzeczach ostatecznych. Człowiek myślący i odpowiedzialny za życie zastanawia się przecież, co zrobić, by tego życia nie zmarnować, by nie przegapić wieczności.
Ks. Janusz Smerda w artykule „Zawsze chciał iść w ” wspomina swojego przyjaciela ks. Wiesława Gibałę, który zginął w drodze na Elbrus. „Bardzo kochał góry. Swoją pasją dzielił się z przyjaciółmi. Góry zbliżały go do Boga i ludzi. Pozostał w nich na zawsze...”.

– „Dobrze żyć – to wiele, dobrze umrzeć – to wszystko!”. O Matce Bożej patronce dobrej śmierci i o tym – co zrobić, by właściwie przygotować się na chwilę przejścia z tego świata do Ojca oraz o Apostolstwie Dobrej Śmierci pisze Małgorzata Stachera w artykule „Przygotować się do śmierci”.
O tym, jak radzić sobie ze stratą dziecka, jak przeżywać czas żałoby i co robić, by zacząć normalnie żyć opowiada Anna Suchomska – jedna z założycieli Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka w archidiecezji gdańskiej.
W stałym cyklu Wiara i życia s. Anastazja Filipczuk, loretanka, opowiada o łasce powołania i dorastaniu w cieniu ks. Ignacego Kłopotowskiego. Ks. Andrzej Jędrzejewski pisze natomiast o patriotyzmie współczesnego Polaka. W obliczu bieżących wydarzeń politycznych to niezwykle aktualne i ważne refleksje dotyczące wychowania do miłości Ojczyzny naszych dzieci.

W listopadowym numerze również relacja z odpustu w Loretto, rozważania różańcowe, komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień miesiąca i konferencja formacyjna ks. Zbigniewa Sobolewskiego o Kohelecie.
Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02564811