ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest piątek, 12. lipca 2024    
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
Idziemy: Specjalny numer na 27. kwietnia Drukuj
środa, 23 kwietnia 2008, 19:20
Dodał: (Admin)
W najnowszym specjalnym numerze naszego tygodnika na 27 kwietnia br. warto przeczytać m.in.:

Idziemy
Idziemy
27 04 2008


• Papież podbił Amerykę – Benedykt XVI poruszył Amerykę, a amerykańskim katolikom dał nadzieję. Dał się im poznać jako otwarty człowiek i wielki autorytet, który może i ma prawo – jak dobry ojciec – pouczać swoje dzieci. – pisze prosto z Waszyngtonu Krzysztof Ziemiec.

• Z Warszawy do Gdańska – Kapłan nie może dla aplauzu czy próżności mówić tego, co akurat media chcą usłyszeć. – o swoich planach i odczuciach w związku z objęciem metropolii gdańskiej mówi abp Sławoj Leszek Głodź w rozmowie z ks. Henrykim Zielińskim.

• Nie taki abp Głodź straszny! – Arcybiskup Głodź dał się poznać jako biskup skuteczny, widoczny, niebojący się ostrych wypowiedzi, które najwyraźniej Kościołowi służyły. – mówi gdańszczanin Maciej Płażyński. Opinie znanych i szanowanych gdańszczan, tuż po ogłoszeniu abp Sławoja Leszka Głódzia metropolitą gdańskim zebrała Edyta Tombarkiewicz.

• Dziękuję za te dni i godziny – Może spotkacie mnie któregoś dnia, jak przysiądę – będąc w Warszawie, tam na ławeczce przy praskich grajkach, wsłuchanego w nieustającą melodię życia, którego On, Jezus Chrystus, jest źródłem. – mówił abp w homilii pożegnalnej z diecezją warszawsko-praską. – tygodnik „Idziemy” zamieszcza ten tekst w całości.

• Walczę dla Chrystusa – arcybiskup Głodź jest szczerym człowiekiem. Co ma w sercu, to i na dłoni. Jeśli ma komuś zwrócić uwagę, powie o tym bez ogródek, ale też okaże serce. – mówią o swoim dotychczasowym arcybiskupie duchowni i świecy w reportażu Ireny Świerdzewskiej.

• Wielkanocne różnice – Kościół prawosławny w tę niedzielę obchodzi Wielkanoc. Dlaczego dopiero teraz? – odpowiada teolog prawosławny o. Doroteusz Sawicki w rozmowie z Alicją Wysocką.

• Kopa problemów – Do walki z Kościołem o Kopę Cwila na warszawskim Ursynowie stanęli najbardziej aktywni „społecznicy”, często działacze partyjni SDPL, i rozpoczęli bezprecedensową kampanię obrzydzania ursynowianom nieistniejącego jeszcze kościoła. – kulisy sporu o kościół pod Kopą Cwila opisuje w reportażu interwencyjnym Radek Molenda.

• Byłem więźniem – Chłopak opowiada, że kradł, aby kupić sobie dżinsy i wyglądać jak jego koledzy. Bo na alkohol w domu zawsze były pieniądze, a na ubranie dla dzieci nie starczało. – działalność Bractwa Więziennego opisuje Irena Świerdzewska.Powyższe zapowiedzi będzie można przeczytać w aktualnym numerze tygodnikaWięcej informacji o tygodniku "Idziemy"
przeczytasz tutaj
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02270317