ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
Idziemy: Czy dzisiaj warto być księdzem? Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2008, 23:15
Dodał: (Admin)
W najnowszym 15 (136) numerze naszego tygodnika na 13 kwietnia br. warto przeczytać m.in.:

Nr 15/2008
Nr 15/2008


• Nieludzka decyzja – W Polsce wzrasta zachorowalność na nowotwory. Decyzja NFZ blokuje dostęp do nowych terapii w onkologii. – mówi onkolog dr Paweł Nurzyński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

• Ksiądz i polityka – Posyłanie księdza w charakterze oficjalnego przedstawiciela prezydenta RP jest zjawiskiem nowym w całej naszej powojennej historii. I czymś z wielu powodów niestosownym. – pisze w artykule wstępnym ks. Henryk Zieliński.

• Gafa czy świadectwo? – Magdi Allam mógł zostać ochrzczony w swojej parafii. Został jednak ochrzczony przez Benedykta XVI w bazylice watykańskiej. I sądzę, że nie było to przypadkowe. – głośne nawrócenie z islamu i chrzest zastępcy redaktora naczelnego „Corriere della Sera” – komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

• Sojusz ze swoimi – Intelektualne trendy wśród studentów czy licealistów są forpocztą trendów politycznych. Przez ostatnie kilkanaście lat modny był konserwatyzm czy też prawicowość wszelkich odmian. Teraz się to zmienia. – pisze Jacek Karnowski.

• Czekają na ciebie – Mają już trzy tysiące aniołów! Ale na dzisiaj to jeszcze o 50 za mało. – o dzieciach i dorosłych, którzy otaczają księży duchową opieką pisze Irena Świerdzewska.

• Elektroniczny duszpasterz

• Czy dzisiaj warto być księdzem? – Najbardziej niepokoi mnie, że niektórzy z odchodzących z kapłaństwa zupełnie nie wstydzą się tego, że okazali się niewierni. Usiłują odgrywać nawet rolę bohaterów. – o powołaniach i o życiu kapłańskim piszą ks. Marek Solarczyk i ks. Marek Dziewiecki.

• 80. wiosna w ZOO – Warszawski Ogród Zoologiczny obchodzi właśnie 80-lecie istnienia. Historię i teraźniejszość placówki tłumnie odwiedzanej przez warszawiaków i turystów opisuje Monika Odrobińska.

• Żebracze eldorado – Środowisko żebraków jest bardzo zamknięte. „Dziad” spod kościoła nie przyjdzie na dworzec, a „troll” z Centralnego nie klęknie przed świątynią. – sposoby działania żebraczych szajek opisuje Zuzanna Smoleńska.

• Lis w Kościele – Zamiast szczytnej misji społecznej władze TVP zaproponowały żałosne igrzyska i potraktowały swoich widzów i podatników jak rzymski plebs. – ostatni program TVP2: „Tomasz Lis na żywo” komentuje ks. Henryk Zieliński.Powyższe artykuły przeczytasz w aktualnym tygodniku "Idziemy"


Więcej informacji o tygodniku "Idziemy"
przeczytasz tutaj

Strona internetowa tygodnika "Idziemy":
www.Idziemy.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02343511