ISIDORUS prasówka
Dzisiaj jest poniedziałek, 22. lipca 2024    
Św. Marii Magdaleny
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z dzienników
Z tygodników
Z miesięczników
Z dwumiesięczników
Z kwartalników
Powrót Powrót
„Uczucia w życiu duchowym” Drukuj
wtorek, 30 czerwca 2009, 23:40
Dodał: (Admin)
Letni numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest roli uczuć w prowadzeniu pogłębionego życia duchowego. Świat ludzkich uczuć jest bowiem dla naszego życia wiary bardzo istotny. Jak pisze we wstępie wprowadzającym do numeru Dariusz Kowalczyk SJ, „większość wyborów za lub przeciwko wierze wynika nie tyle z argumentów rozumowych, co dokonuje się na płaszczyźnie uczuć”. Jak w budowaniu relacji z Bogiem traktować ludzkie uczucia piszą w numerze między innymi: Stanisław Morgalla SJ o radości i zadowoleniu w życiu duchowym, ks. Krzysztof Grzywocz o zazdrosnej miłości oraz ks. Alfons J. Skowronek o destrukcyjnych i terapeutycznych aspektach strachu. Polecamy także artykuł Leona Nieściora OMI o smutku w nauce Ewagriusza z Pontu oraz refleksję Błażeja Strzechmińskiego OFMCap pt. Surowy i czuły, poświęconą uczuciom Ojca Pio. Ponadto w numerze o roli uczuć w rozeznawaniu duchowym pisze Tadeusz Kotlewski SJ, a o uczuciach w kierownictwie duchowym – Elżbieta Sujak.W „Duchowości Ćwiczeń” publikujemy artykuł Tomasza Oleniacza SJ pt. „Ćwiczenia” św. Ignacego Loyoli szkołą uczuć, w którym autor omawia ignacjańską szkołę porządkowania i wychowywania ludzkich uczuć.

W dziale „Modlitwa i życie” zamieszczamy między innymi rozważania modlitewne Karola de Foucaulda (Nie traćmy wiary) oraz kolejne świadectwo Czytelniczki „Życia Duchowego” na temat osobistego życia modlitewnego (Czas poszukiwania). W „Rozmowach duchowych” zachęcamy do lektury między innymi wywiadu z Tadeuszem Spornym SJ pt. To było naprawdę piekło, poświęconego wspomnieniom z czasów Powstania Warszawskiego, oraz wywiadu Komediant księdzem z ks. Witoldem Andrzejewskim, w którym opowiada on, jak to się stało, że porzucił dobrze zapowiadająca się karierę aktorską, by wstąpić do seminarium i zostać kapłanem.

W numerze zamieszczamy także świadectwa, felietony w dziale „Słowo, obraz, czyn” oraz recenzje interesujących książek.Życie Duchowe - kwartalnik
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.55180191