ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest sobota, 18. maja 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
IV Kiermasz Wydawców Katolickich (aktualizowano 23.04.) Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2008, 8:00
Dodał: (Admin)
Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy zaprosić czytelników do wzięcia udziału w IV KIERMASZU WYDAWCÓW KATOLICKICH W KATOWICACH, który odbędzie się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2008 roku w nowoczesnym gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

To kulturalne i religijne wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objęli:

Abp Damian Zimoń – Metropolita Katowicki, Krystyna Bochenek – Wicemarszałek Senatu RP, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Bogusław Śmigielski - Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice.

Podczas Kiermaszu swoje publikacje prezentować będą wydawcy z całej Polski. Organizowany po raz czwarty Kiermasz Wydawców Katolickich to największe wydarzenie kulturalne i religijne na Śląsku związane z wydawnictwami katolickimi, dlatego jesteśmy przekonani, że wzorem lat ubiegłych, spotka się ono z wielkim zainteresowaniem.Na stoiskach prezentowane będą nowości książkowe, wydawnictwa albumowe, płyty i wiele innych. Kiermasz to doskonała okazja, aby uzupełnić swoje domowe biblioteczki, gdyż książki proponowane będą w cenach producenta. Imprezie towarzyszyć będzie również szereg spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, pokazów filmowych oraz paneli dyskusyjnych z udziałem znanych osób.

IV Kiermasz Wydawców Katolickich w pierwszej kolejności ma na celu propagowanie czytelnictwa, ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania literaturą polską i światową u odwiedzających Kiermasz gości. Katowicki Kiermasz ma stać się ogólnopolskim miejscem spotkania twórców kultury z jej odbiorcami. Prezentacja nowości wydawniczych z całego kraju, spotkania z autorami, to okazja do aktywnego uczestnictwa mieszkańców aglomeracji w kulturze regionalnej oraz krajowej.

To wielkie święto książki skierowane jest do różnorodnych grup odbiorców. Począwszy od uczniów i ich wychowawców, którym stworzona zostanie doskonała okazja do łączenia edukacji szkolnej z edukacją kulturalną, tym samym możliwość wykształcania u najmłodszych potrzeby uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie potrzeb i zainteresowań; poprzez studentów, którzy poszukując swoich pasji, znajdą dla siebie odpowiednią literaturę. Organizatorzy pragną zaprezentować młodemu pokoleniu, przyzwyczajonemu w dzisiejszych czasach do multimedialnego przekazu, wartość kultury literatury w sposób atrakcyjny. Rynek książki katolickiej to ponad 10% całego rynku wydawniczego, dlatego Kiermasz stwarza również możliwość spotkania środowisk bibliotekarzy, wydawców i autorów, co może zaowocować nawiązaniem nowych atrakcyjnych kontaktów handlowych lokalnych przedsiębiorców dając im szansę na większy rozkwit oraz poszerzenie swojej oferty handlowej. Do odwiedzenia Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach zachęcamy wreszcie osoby duchowne, gdyż w ofercie, którą zaprezentują wydawcy, znajdzie się szereg publikacji pomocnych w wypełnianiu misji ewangelizacyjnej Kościoła.


Imprezy towarzyszące:


Tegoroczna edycja Kiermaszu Wydawców Katolickich została włączona w METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZIN, któremu patronuje Metropolia Katowicka oraz Górnośląski Związek Metropolitalny. W ramach tego święta zostanie zorganizowanych szereg imprez kulturalnych na terenie Górnego Śląska, które będą poprzedzone wspólną kampanią reklamową.

W związku z tym myślą przewodnią IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach jest „Rodzina”.


W ramach IV KWK:

· 30 maja (piątek) w godz. 13.00 – 19.00, Wydział Teologiczny UŚ
PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ organizowany przez Chorzowskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Stróżów Poranka. Nagroda dla laureatów – wydanie płyty!

· 30 maja (piątek) o godz. 16.00, aula Wydziału Teologicznego UŚ
KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA O RODZINIE pt.: „Bądźmy Uczniami Chrystusa w Rodzinie”, organizowana przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Katowicach, przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UŚ
w Katowicach.

· 30 maja (piątek) o godz. 19.00, krypta Katedry Chrystusa Króla w Katowicach
MSZA ŚWIĘTA w intencji Rodzin.

· 31 maja (sobota) o godz. 13.00, aula Wydziału Teologicznego UŚ
DYKTANDO DLA RODZIN, zmagania o tytuł „Bezbłędnej Rodziny”- prowadzenie: Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP. Nagroda główna – pielgrzymka do Watykanu, Rzymu i innych miast włoskich dla zwycięskiej rodziny!
Informacje dla rodzin chcących wziąć udział w dyktandzie można znaleźć na stronie www.ksj.pl.

· 31 maja (sobota) ok godz. 16.00, aula Wydziału Teologicznego UŚ
ROZWIĄZANIE KONKURSU Dyktando dla Rodzin „Bezbłędna Rodzina”, wręczenie nagród.

· 31 maja (sobota) o godz. 18.00, aula Wydziału Teologicznego UŚ
KONCERT ANTONINY KRZYSZTOŃ, znanej polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Jej twórczość zaliczana jest do nurtu poezji śpiewanej. Poza własnymi tekstami opracowywała też wiersze Zbigniewa Herberta oraz piosenki czeskiego barda Karla Kryla. Karierę rozpoczęła w 1980 na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Gdańsku.

· 1 czerwca (niedziela), aula Wydziału Teologicznego UŚ
PROJEKCJE FILMÓW dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promujących, ciągle zbyt mało dostrzegane wartości życia rodzinnego. Przegląd filmów przygotowuje Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach oraz TVP3 Katowice.

Organizatorzy IV Kiermaszu Wydawców Katolickich przygotują w gmachu Wydziału Teologicznego szereg spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych i wystaw. Na prezentację swoich publikacji podczas Kiermaszu zaproszonych zostało wielu znakomitych autorów.

30 maja (piątek) na Wydziale Teologicznym odbędzie się przegląd dziecięcych zespołów. Laureaci przeglądu otrzymają możliwość nagrania płyty. Więcej informacji o przeglądzie na stronie www.ksj.pl.

31 maja (sobota) zapraszamy na koncert Antoniny Krzysztoń, znanej polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Jej twórczość zaliczana jest do nurtu poezji śpiewanej. Poza własnymi tekstami opracowywała też wiersze Zbigniewa Herberta oraz piosenki czeskiego barda Karla Kryla. Karierę rozpoczęła w 1980 na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. Wstęp wolny!

Korzystając z okazji, iż jednym z dni targowych jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, w ogrodach kurialnych zorganizowany zostanie Piknik Rodzinny, obfitujący w wiele atrakcji do najmłodszych i ich rodziców, umożliwiając im tym samym ciekawą formę spędzenia tego szczególnego dnia. Będzie można wziąć udział w licznych imprezach plenerowych: grach, zabawach. W auli Wydziału Teologicznego przeprowadzone będą darmowe projekcje filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promujących, ciągle zbyt mało dostrzegane wartości życia rodzinnego.


Informujemy jednocześnie, że Kiermasz Wydawców Katolickich jest imprezą niekomercyjną, a wstęp na teren, gdzie odbywał się będzie Kiermasz będzie bezpłatny.

Więcej informacji o programie IV Kiermaszu Wydawców Katolickich na stronie www.ksj.pl
lub pod nr telefonu: 32/355 81 00.


Wszystkim Wydawcom i Gościom tegorocznej edycji Kiermaszu życzymy wielu sukcesów,
a Czytelnikom satysfakcji płynącej z obcowania z wartościową literaturą.Natalia Wojtoń
menedżer IV Kiermaszu
Wydawców Katolickich

ks. Krystian Kukowka
prezes Księgarni św. Jacka
wiceprezes Stowarzyszenia
Wydawców Katolickich

ks. Marek Otolski
prezes Stowarzyszenia
Wydawców Katolickich
ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, ul. Św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa
tel. +48 501 027 218; fax +48 501 860 366; e-mail: marko@marianie.pol.pl lub swk@swk.pl

Księgarnia św. Jacka Sp. z o.o.; ul. Warszawska 58, 40-008 Katowice
tel. +48 (32) 355 81 10; fax +48 (32) 259 78 25; e-mail: natalia@ksj.pl

MIEJSCE ekspozycji:

Gmach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Jordana 18
40-953 Katowice

MIEJSCE imprez towarzyszących:

Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Jordana 18
40-953 Katowice


Czas trwania Kiermaszu:

a. 30 maja 2008 r. - 13.00 - 19.00
b. 31 maja 2008 r. - 10.00 - 19.00
c. 1 czerwca 2008 r. - 9.00 - 17.30

Wstęp bezpłatny!


Informacje organizatorów

Portal św. Izydora - patronem Kiermaszu
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03440403