ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Miasto Miłosierdzia - festiwal dobroczynności i filantropii Drukuj
czwartek, 29 maja 2008, 18:00
Dodał: (Admin)
Już w sobotę, 31 maja na warszawskim pl. Teatralnym stanie wyjątkowe miasto - Miasto Miłosierdzia, gdzie ponad 70 organizacji pozarządowych, instytucji i grup nieformalnych zajmujących się filantropią zaprezentuje swój dorobek i podzieli się doświadczeniami. Wydarzeniu będzie towarzyszyła dyskusja na temat obecnej kondycji oraz perspektyw rozwoju instytucji i ruchów dobroczynnych. Organizatorem imprezy jest Centrum Myśli Jana Pawła II, a partnerem Fundacja Świętego Mikołaja.Spotkanie będzie miało charakter interaktywny. Zainteresowani będą mogli poznać organizacje prowadzące działalność społeczną, zapoznać się z ich projektami oraz dołączyć do grona wolontariuszy. Oprócz ulotek, folderów informacyjnych i materiałów edukacyjnych, do dyspozycji odwiedzających będą gry, krótkie warsztaty oraz panele dyskusyjne. W kinie miasteczkowym będzie zaś można obejrzeć zdjęcia, reportaże z działalności społecznej oraz filmy. Imprezę zakończy koncert zespołu Voo Voo.

- „Mamy nadzieję, że w sobotę plac Teatralny zamieni się w tętniące dobrem miasto, stanie się miejscem wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Liczymy także, że spotkanie to dostarczy wiedzy działającym już organizacjom społecznym, a planujących podjęcie społecznej aktywności zmotywujemy do działania i utwierdzimy w przekonaniu, że wolontariat to niezwykłe doświadczenie, którego nie zastąpi żadna wiedza książkowa” – powiedział Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Impulsem do zaaranżowania spotkania była wizyta Jana Pawła II w Warszawie 2 czerwca 1979 roku. Ojciec Święty apelował wówczas do swoich rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę i umieli się nawzajem wspomagać. Projekt Miasto Miłosierdzia ma pokazać, jak wiele zmieniło się w nas – Polakach – od tego czasu.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: prezydent m. st. Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz. Patronami medialnymi wydarzenia są: PR Trójka, Opoka i Gość Niedzielny.

Szczegółowe informacje: www.centrumjp2.pl


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02043986