ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
V Festiwal Misyjny w Zielonce "Bóg mnie kocha" Drukuj
poniedziałek, 2 czerwca 2008, 23:10
Dodał: (Admin)
W niedzielę 17 czerwca 2007 r. w Zielonce k. Warszawy odbędzie się V Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”. Organizatorem dorocznych spotkań misjonarzy i ich dobroczyńców, którym patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, jest filozof i moralista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prezes Fundacji Follereau – dr Kazimierz Szałata. Jak co roku, oprócz misjonarzy z całego świata do Zielonki przyjedzie kilkuset małych przedstawicieli Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Apostolstwo, któremu patronuje Ania Szałata (1991-2002), zrodziło się właśnie podczas zielonkowskich festiwali.O godz. 13.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – ks. Czesław Noworolnik. Jak co roku, o godz. 15.00 Siostry Matki Bożej Miłosierdzia poprowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W programie artystycznym Festiwalu znajdzie się spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zielonce, wystąpią laureaci ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki” oraz znane zespoły muzyczne: Ricky Lion, Maleo i Brathanki. Przez cały dzień na placu Jana Pawła II będą czynne stoiska, przy których będzie można spotkać misjonarzy i dowiedzieć się, jak można włączyć się w ich dzieło. Podczas Festiwalu odbędzie się promocja najnowszej książki o. Romana Rusinka SAC „Cud w sercu Afryki”. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy prac plastycznych w Ośrodku Kultury. Finałowym akcentem będzie wypuszczenie w nieznane kolorowych baloników z misyjnym przesłaniem.

Dr Kazimierz Szałata powiedział, że idea festiwali misyjnych w Zielonce zrodziła się z jego osobistej refleksji nad tym, że filozofia bez miłości podobna jest do wiary bez uczynków. – Jeśli mamy być świadkami prawdy, to znaczy, że mamy być misjonarzami, a ducha misyjnego trzeba budzić w sobie od dziecka – podkreślił.

Współorganizatorami Festiwalu są, jak co roku: Gimnazjum Miejskie, parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Ośrodek Kultury, drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz burmistrz miasta Zielonka. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: bp Wiktor Skworc – przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, a patronat medialny – tygodnik „Niedziela”. Festiwal organizowany jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

autor: Lilla Danilecka
źródło: www.Niedziela.pl


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02154898