ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest niedziela, 21. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Relacja z V Nocnego Czuwania Modlitewnego w intencji powołań Drukuj
piątek, 20 czerwca 2008, 22:03
Dodał: (Admin)
Z soboty na niedzielę (14/15 czerwca 2008 r.) w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się V Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań. Przesłaniem czuwania było hasło: „Bądźmy uczniami Chrystusa”.

MB Kalwaryjska
MB Kalwaryjska

Modliliśmy się za osoby duchowne, osoby konsekrowane, małżeństwa, rodziny, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Chrystusowym oraz w intencji młodych ludzi o właściwe rozeznanie życiowego powołania, a także o rychłą kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Eugeniusz Augustyn, opat OO. Cystersów z Wąchocka. Do zgromadzonych uczestników spotkania słowo pasterskie skierował pisemnie ks. bp Wojciech Polak, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa powołań w Polsce, który nie mógł osobiście przybyć na czuwanie. W Wieczerniku modlitwy wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Wśród uczestników byli: reprezentanci z ponad 70 zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, instytutów życia apostolskiego, seminariów duchownych, młodzieży i różnych grup duszpasterskich, którzy współtworzyli całe czuwanie.

Program obejmował: Eucharystię, modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Następne odbył się koncert ewangelizacyjno-powołaniowy: zespołu Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów „San Damiano” z Kalwarii Zebrzydowskiej, zespołu młodzieżowego „Pokolenie JP2” ze Starego Sącza i zespołu ewangelizacyjno-modlitewnego „Rzymianie 5,5” Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Oni również przedstawili pantomimę pt.: „Obecność Ducha Świętego w życiu człowieka”. Koncert połączony był ze świadectwami kilku osób różnych stanów.

O północy uczestnicy wzięli udział w agapie, czyli poczęstunek w atmosferze radosnego świętowania. Po agapie uczestnicy trwali na modlitwie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice. Kolejnym punktem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach kalwaryjskich. Na zakończenie uczestnicy zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Wiesław Baniak, guanellianin, przedstawiciel Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

o. Zefiryn Mazur OFM,
OO. Bernardyni


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02261304