ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest piątek, 12. lipca 2024    
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Katolickie Radio FIAT - Rozgłośnia Archidiecezji Częstochowskiej Drukuj
piątek, 18 lipca 2008, 17:24
Dodał: Tomasz Marcinkowski (manu)
"Twój czas, Twoje Radio" - tak brzmi przewodnie hasło Radia FIAT. Nasz czas, więc powstaje pytanie: czy warto poświęcić go na wysłuchania choćby jednej audycji Radia FIAT? "Koncert życzeń", "poranek z Radiem FIAT", "magazyn popołudniowy" czy choćby "tylko dla łajdaków" to tylko przedsmak tego, co oferuje nam Radio FIAT.


Archidiecezjalna Katolicka Rozgłośnia Radiowa „FIAT” została założona w 1991 roku jako jedno z pierwszych w Polsce rozgłośni katolickich z zasięgiem w promieniu 100 km. Radio promuje polską kulturę, pielęgnuje wartości katolickie i narodowe w duchu tradycji. Jest to instytucja, którą słuchacze darzą zaufaniem i często zwracają się do niej o wsparcie. Od roku rozgłośnia spełnia rolę jedynego nadawcy lokalnego, czego wyrazem są 2 bloki:

• Poranek z Radiem FIAT – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 9.00. W programie: specjalne serwisy lokalne i materiały reporterów o tym co wydarzy się w mieście, archidiecezji i regionie, zapowiedzi wydarzeń społecznych i kulturalnych, informacje drogowe, kalendarium historyczne itd.

• Magazyn popołudniowy - od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 19.00. W programie: specjalne serwisy lokalne i materiały reporterów o tym, co wydarzyło się w mieście, archidiecezji i regionie, ciekawe reportaże, magazyny kulturalne: Magazyn filmowy, Magazyn teatralny, Muzyka z filharmonii, Magazyn Kultury, zapowiedzi wydarzeń społecznych i kulturalnych i relacje z ich przebiegu, konkursy itd.

Radio „FIAT” pośredniczy w świadczeniu pomocy osobom potrzebującym, m.in. poprzez Magazyn pomocowy – program, w którym radiosłuchacze pomagają potrzebującym w wieloraki sposób. W Radiu FIAT słuchacze mogą usłyszeć porady lekarskie, prawne: ZUS-owskie, PIP-owskie.

Drzwi Radia są szeroko otwarte dla ludzi, którzy mają coś ciekawego i ważnego do powiedzenia. Naszymi częstymi gośćmi są ludzie Kościoła, polityki, biznesu, kultury, sztuki i nauki.

Od początku Radio miało stałe łącza z najważniejszymi punktami w mieście, m. in. z klasztorem jasnogórskim, Doliną Miłosierdzia Bożego, Archikatedrą. Jako pierwsza rozgłośnia w kraju transmitowało Apele Jasnogórskie. Jako Radio katolickie przez cały dzień prowadzone są modlitwy na żywo ze słuchaczami zarówno odmawiając Różaniec jak i we Mszy św. i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz innych modlitwach. Radio jest także „amboną”, z której przemawia do swoich wiernych metropolita - abp. Stanisław Nowak.

Przez cały dzień podawane są informacje na bieżąco o wydarzeniach mających miejsce w kraju i za granicą, w Częstochowie, Archidiecezji Częstochowskiej i regionie. Nie brakuje także ciekawych reportaży przygotowywanych przez reporterów oraz profesjonalnych felietonów.

Radiosłuchacze mogą za pośrednictwem Radia złożyć swym najbliższym życzenia i zadedykować im piosenkę w specjalnym koncercie życzeń. Mają także możliwość poznawania muzycznych fascynacji znanych Częstochowian oraz posłuchać wywiadów z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej. Na antenie przybliżana jest również historia Polski ale i w specjalnym programie Missia historica można poznać historię Częstochowy, Jury oraz regionu częstochowskiego.

Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom i obejmuje patronat medialny podczas licznych imprez kulturalnych, społecznych i religijnych, np.: Dni Kultury Chrześcijańskiej, Dni Częstochowy, Kongres Częstochowian, akcje charytatywne itp.

Siedziba rozgłośni mieści się w Częstochowie przy ulicy Ogrodowej 24/44.

Strona internetowa rozgłośni:
www.radiofiat.com.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01928496