ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest niedziela, 21. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
XV Targi Wydawców Katolickich Drukuj
wtorek, 14 kwietnia 2009, 12:06
Dodał: (Admin)
Niespełna trzy dni dzielą nas od rozpoczęcia XV Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 17–19 kwietnia odbędą się tradycyjnie na warszawskich Stegnach. Swą ofertę zaprezentuje ponad 90 wystawców. Wśród nich oficyny znane i zasłużone: Znak, W drodze, Wydawnictwo WAM, Święty Wojciech czy choćby Instytut Wydawniczy PAX, ale i zupełnie młode, jak Wydawnictwo Esprit z Krakowa lub Chrześcijańskie Wydawnictwo Cywilizacja Miłości z Opola. Nadto – podobnie jak w latach poprzednich – wystawiać się będzie Edizioni San Paolo z Włoch. Goście Honorowi Jubileuszowych Targów organizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich w tym roku przybędą z Czech i Słowacji. Pierwszy z krajów reprezentować będą: Wydawnictwo Portal należące do Salezjańskiej Inspektorii w Pradze oraz Telewizja Noe oferująca niekomercyjny, co nie znaczy nieciekawy, program dla całej rodziny, drugi natomiast: Wydawnictwo Salezjańskie Don Bosco z Bratysławy oraz TV Lux mająca także siedzibę w słowackiej stolicy.

Stoisko na poprzedniej edycji Targów
Stoisko na poprzedniej edycji Targów

Patronat honorowy nad XV TWK objęli m.in. Prymas Polski – kard. Józef Glemp oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski.

Solą tych spotkań z książką, „jedynych takich na świecie” – jak mawiał nieżyjący już ks. biskup Ignacy Jeż – są towarzyszące Targom od początku ich istnienia panele podejmujące tematy ważne społecznie i żywo dyskutowane w mediach. I tak już w pierwszym dniu odbędzie się spotkanie, które winno wzbudzić duże zainteresowanie. Mowa o debacie: «Jakich chcemy mieć księży?» z udziałem o. Joachima Badeniego OP. Będzie o celibacie i – jak zapowiada Wydawnictwo M, organizator dyskusji – o małżeństwie z rozsądku. W sobotę kolejny panel podejmujący problem «księżowski» – «Ksiądz ponad prawem» z udziałem m.in. ks. Dariusza Kowalczyka SJ oraz ks. Remigiusza Sobańskiego [UKSW]. W tym samym dniu dyskusja – «Faustyna – święta wśród nas: jak rozpoznać doświadczenia nadprzyrodzone?». Nieco później debata, której punktem wyjścia będzie książka Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1982-1984. Należy domniemywać, iż będzie to dyskusja ważna z różnych przyczyn, także tych, które nie bywają wymieniane wprost. W tym samym dniu promocja książki Piotra Kraśki – Rok reportera. Sobotnim popołudniem panel, który wzbudzić może moc emocji i to absolutnie skrajnych: «Teściowa – twój przyjaciel czy wróg?». Bohaterami spotkania będą Marek i Wojciech Wareccy autorzy książki: Jak być teściową? [Wydawnictwo Księży Marianów MIC]. W niedzielę, poza kawą rzecz jasna, do życia winna zbudzić dyskusja: «Feminizm w Kościele. Moda czy realna potrzeba?». Udział wezmą m.in.: Łukasz Kubiak OP [religia.tv] oraz Aneta Gawkowska [Uniwersytet Warszawski].

W pierwszym dniu Targów, 17 kwietnia, ogłoszeni zostaną laureaci Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2009. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi dzień później, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa [ul. Kawęczyńska 53], czemu towarzyszyć będzie koncert Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Dnia 14 kwietnia, we wtorek, o godz. 14.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski [Skwer Kard. Wyszyńskiego 6] odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Zostaną wówczas ogłoszeni laureaci Nagrody Małego FENIKSA 2009 za promowanie książki katolickiej w mediach.

Wszelkie informacje dotyczące XV Targów Wydawców Katolickich dostępne będą niebawem na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich pod adresem: swk.pl.

Ks. Roman Szpakowski SDB
[prezes SWK oraz dyrektor XV TWK]

Krzysztof R. Jaśkiewicz
[rzecznik prasowy XV TWK]

XV Targi Wydawców Katolickich
Warszawa, 7 kwietnia 2009
CZAS TRWANIA TARGÓW:

17 kwietnia 2009 r. – 10.00 – 18.30
18 kwietnia 2009 r. – 9.00 – 18.30
19 kwietnia 2009 r. – 9.00 – 17.00
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02366495