ISIDORUS felietony
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Społeczeństwo
Wiara
Dziecko
Młodzież
Małżonkowie
Rodzice
Seniorzy
Codzienność
Duchowni
Kultura i sztuka
Powrót Powrót
Aktywni w każdym wieku - serwis Senior.pl Drukuj
piątek, 21 marca 2008, 20:46
Dodał: (Admin)
"Pesymizm jest przywilejem młodych. W starszym wieku nie ma się na to czasu." (Winston Leonard Spencer Churchill)

Logo serwisu
Logo serwisu
Senior.pl

Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, znacząco zmienił design całego serwisu. Zmodernizowano układ graficzny serwisu, skorygowano też nieznacznie nawigację i funkcjonalność portalu, ze szczególnym uwzględnieniem jego części społecznościowej.


Nowy design strony głównej ma na celu poprawę czytelności serwisu i uczynienie go bardziej przyjaznym dla użytkowników. W nowym układzie serwisu zostały uwydatnione działy chętnie odwiedzane przez użytkowników, zawierające informacje traktujące o aktywnym spędzaniu Jesieni Życia, prezentujące dynamiczny i otwarty styl życia będący w zasięgu polskich Seniorów.

- Zmiany, które obecnie wprowadzamy, są odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez naszych użytkowników oraz ewoluujące wymagania Internautów. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników zdecydowaliśmy się na zmianę wyglądu i drobne korekty w systemie nawigacji po serwisie - mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl. - Modernizacja ma również przyczynę w rosnącej popularności portalu. Odwiedza nas już ponad 10 tysięcy osób dziennie, zaś miesięczna oglądalność przekroczyła już zdecydowanie 2 miliony stron, co oznacza, że w segmencie serwisów adresowanych do osób dojrzałych zostaliśmy krajowym liderem. Przy stale rosnącej liczbie zarówno użytkowników jak i odsłon optymalizacja nawigacji po witrynie stała się więc niezbędna - dodaje Grzegorz Gacki.

W zmodernizowanym układzie serwisu Senior.pl szczególne miejsce znalazła dynamicznie rozwijająca się część społecznościowe, będąca internetową platformą wymiany poglądów i dyskusji użytkowników portalu.

- Serwisy społecznościowe w portalu są naszym "oczkiem w głowie". To właśnie poprzez nie chcemy falsyfikować stereotypy opisujące Seniorów. Nasi użytkownicy nie boją się żadnych tematów, a szerokiego spektrum tematów i otwartości rozmów mogą im pozazdrościć nawet dwudziestolatkowie. Wyróżnikiem dyskusji prowadzonych przez naszych jest też niewątpliwie bardzo wysoka kultura osobista, widać po nich starą, dobrą szkołę savoir-vivre'u, obecnie niestety praktycznie zanikającą - mówi Grzegorz Gacki. - Uwydatniamy również działy serwisu propagujące aktywny styl życia Seniorów. Chcemy pokazywać wszystkie uroki życia po pięćdziesiątce, nowe szanse pojawiające się wraz z dojrzałością. Chcemy prezentować naszym użytkownikom aktywny styl życia, który jest w zasięgu ręki – wyjaśnia redaktor naczelny Senior.pl.

Nowy układ strony głównej został ustalony po przeprowadzeniu gruntownych analiz funkcjonalności a także ankiet wśród użytkowników portalu Senior.pl. W kolorystyce nowej szaty graficznej serwisu zostały uwzględnione specyficzne Seniorów, wynikające ze zmian postrzegania barw, nadchodzących wraz z dojrzałym wiekiem.


* * * * * * * * *

Senior.pl
Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinach i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu.

Serwis Senior.pl dziennie notuje ponad 10 tys. unikalnych użytkowników, a miesięczna oglądalność przekraczająca 2 mln stron, stawia go na pozycji niekwestionowanego lidera w kategorii serwisów adresowanych do osób powyżej 50 roku życia.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03199195