ISIDORUS felietony
Dzisiaj jest niedziela, 21. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Społeczeństwo
Wiara
Dziecko
Młodzież
Małżonkowie
Rodzice
Seniorzy
Codzienność
Duchowni
Kultura i sztuka
Powrót Powrót
List Madzi Buczek do dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych Drukuj
poniedziałek, 1 stycznia 2007, 0:00
Dodał: (Admin)
NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS I MARYJA ZAWSZE DZIEWICA!
Gorąco i serdecznie pozdrawiam Was, drodzy Przyjaciele należący do Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Witam Was w kole wielkiego Różańca dzieci, który powinien opleść cały świat. Myślę, że w swoich środowiskach będziecie szerzyć modlitwę różańcową, a przez to staniecie się apostołami modlitwy różańcowej. Nigdy nie wstydźcie się ani nie bójcie, że dzieci lub młodzież Was wyśmieją. Pamiętajcie, że przez Różaniec możemy wszystko przezwyciężyć.


MB Różańcowa
MB Różańcowa
Święty Dominik

Zobaczcie, jak bardzo w naszych czasach potrzebna jest modlitwa różańcowa, o którą błaga nas Matka Boża. Maryja potrzebuje modlitwy różańcowej każdego z Was! Przez naszą wytrwałą, gorliwą modlitwę różańcową możemy sprawić, że Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje i na świecie zapanuje pokój, radość i miłość. Dlatego błagam Was, pomóżcie Matce Bożej zwyciężyć!
To wielkie dzieło Matki Bożej, które tworzymy, powstało dzięki Dyrektorowi Radia Maryja, Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. W lipcu 1997 roku założyłam wraz z trójką dzieci pierwsze koło na swoim podwórku. Ojcu Dyrektorowi tak spodobał się ten pomysł, że zachęcił, aby dzieci tworzyły takie koła w całej Polsce i poza jej granicami. Proszę Was o szczególną modlitwę za Ojca Dyrektora, Radio Maryja, Telewizję Trwam oraz za wszystkie dzieła, które powstały przy tym Radiu, aby mogły zawsze istnieć i rozwijać się.
Celem PKRD jest modlitwa różańcowa. Każdy członek PKRD odmawia codziennie przynajmniej dziesiątek Różańca, rozważając kolejno tajemnice różańcowe. Członkowie koła mogą gromadzić się razem na wspólnej modlitwie lub, gdy nie jest to możliwe, każdy o ustalonej godzinie odmawia dziesiątek Różańca w swoim domu. Do PKRD może należeć również młodzież oraz osoby dorosłe. Bardzo ważne jest to, aby każde koło miało swojego opiekuna, najlepiej gdyby to była osoba dorosła. Opiekun prowadzi spotkania koła, przekazuje informacje o jego działalności, a przede wszystkim dba o rozwijanie w sercach dzieci miłości do Matki Bożej oraz zapału do modlitwy różańcowej. Liczba osób w jednym PKRD jest nieograniczona.
Bardzo proszę o przysyłanie na mój adres list osób z podanym imieniem, nazwiskiem, adresem i datą urodzenia, a także danymi opiekuna koła (wraz z numerem telefonu), abyśmy mogli przesłać legitymacje. Dane osobowe są potrzebne do prowadzenia dokumentacji i nie są nikomu przekazywane z wyjątkiem Radia Maryja oraz Ojca Świętego. Do wiadomości Radia Maryja podajemy tylko adres opiekuna koła w celu informowania o sprawach dotyczących działalności PKRD.
Po otrzymaniu legitymacji proszę o dalsze informacje o tym, czy koło się powiększa oraz jak przebiega jego działalność. Mile widziane są także zdjęcia Waszego PKRD.
Aby PKRD mogło działać i rozwijać się, a dzieci z radością odmawiały Różaniec i nie zniechęcały się, potrzebna jest organizacja spotkań formacyjnych.
Takie spotkania mogą się odbywać raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Na wspólnych spotkaniach powinno się odmówić przynajmniej dziesiątek Różańca świętego, można też przeczytać fragment Pisma Świętego. Urozmaiceniem może być śpiew, zabawa, rozmowa albo konkurs. Na pewno atrakcją dla dzieci i młodzieży byłyby organizowane pielgrzymki, wycieczki, ogniska itp. Oczywiście każdy może robić to według własnych pomysłów.
Naszą codzienną modlitwę różańcową ofiarujemy w następujących intencjach:
• Za Ojca Świętego o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego
• Za Kościół święty
• Za biskupów, kapłanów i siostry zakonne
• Za naszą Ojczyznę
• Za Radio Maryja i jego Założyciela,
• Za misje
• Za dzieci nie narodzone
• Za rodziny
• O nawrócenie grzeszników
• O rozwój PKRD
• O pokój na świecie
• O Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Ojczyźnie
• Jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi.
Radio Maryja organizuje comiesięczne regionalne spotkania PKRD, które odbywają się w różnych częściach Polski. Celem tych spotkań jest wspólna modlitwa, dzielenie się świadectwami o mocy modlitwy różańcowej i wymiana doświadczeń w prowadzeniu PKRD. Raz w roku w czerwcu odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę.
Gorąco Was zapraszam do uczestnictwa w regionalnych spotkaniach i pielgrzymkach PKRD!
Kochane dzieci, proszę Was chociaż o te pięć minut, bo tylko tyle trwa odmówienie dziesiątka Różańca! Matka Boża czeka na modlitwę różańcową każdego z Was! Oplećmy modlitwą różańcową cały świat! Każde założone koło jest wielkim prezentem dla Maryi. Dlatego bądźcie Jej największą radością!
Proście Patronów PKRD: św. Tereskę od Dzieciątka Jezus, św. Jana Bosko, bł. Franciszka i bł. Hiacyntę, abyście umieli jak najpiękniej służyć Maryi i abyście wytrwali w codziennym odmawianiu Różańca świętego.

Dziękuję Wam za to, że odpowiedzieliście na apel Matki Bożej o modlitwę różańcową, zakładając PKRD!

Życzę Wam błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej oraz wytrwałości w dalszym zachęcaniu dzieci, młodzieży i dorosłych do modlitwy różańcowej.

Będę pamiętała o Was w modlitwie. Z Panem Bogiem!

Magdalena Buczek
ul. Mikołowska 12
43-173 Łaziska Górne


*** *** *** *** *** ***

Magdalena Buczek (ur. 6 marca 1988 w Łaziskach Górnych) jest założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Jako dziewięciolatka założyła dla dzieci wyznania rzymskokatolickiego pierwsze Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci, którego celem miało być wspólne spędzanie czasu na modlitwach z różańcem. Według strony internetowej Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci podobne grupy modlitewne działają w 30 krajach i należy do nich ponad 135 tys. dzieci.

Wydała książkę z modlitwami różańcowymi dla dzieci "Anielskie pacierze".

Ruch kółek różańcowych był od samego początku wspierany przez Radio Maryja, a później przez Telewizję Trwam, które zaangażowały Madzię do prowadzenia stałych audycji. Madzia prowadzi w Radiu Maryja i Telewizji Trwam sobotnie programy wieczorne dla dzieci.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02911996