ISIDORUS felietony
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Społeczeństwo
Wiara
Dziecko
Młodzież
Małżonkowie
Rodzice
Seniorzy
Codzienność
Duchowni
Kultura i sztuka
Powrót Powrót
Alkohol - nie, wino - tak! Drukuj
poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 0:00
Dodał: (Admin)
Co roku sierpień obchodzimy, jako miesiąc trzeźwości. Tysiące ludzi decyduje się na rezygnację z alkoholu. Wielu nawet na dłużej niż ten jeden miesiąc i podpisuje krucjatę trzeźwości do końca życia.


Abstynencja nie musi jednak oznaczać rezygnacji z wina podczas wesela, urodzin czy nastrojowej kolacji. Wszystko to dzięki winom bezalkoholowym.

Wino to nie zawiera alkoholu, gdyż usuwa się go z napoju podczas tzw. dealkoholizacji. Proces ten nie wpływa jednak na smak, aromat ani barwę wina – od tradycyjnego trunku różni się ono jedynie brakiem alkoholu oraz znacznie obniżoną kalorycznością.

Warto podkreślić, że wino bezalkoholowe nie tylko nie powoduje stanu upojenia, ale jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia – mogą je pić kierowcy, kobiety w ciąży i matki karmiące.


Możemy więc zrezygnować z alkoholu, a jednocześnie podczas sierpniowych zabaw weselnych nie rezygnować z wypicia toastu szlachetnym trunkiem, jakim jest wino – w tym wypadku bezalkoholowe.

Więcej informacji na ten temat na stronie www.winabezalkoholowe.pl – tam można również zamówić ten trunek.WinaBezalkoholowe.pl to sklep oferujący wysokiej jakości wina poddane procesowi dealkoholizacji. Jest to opatentowana metoda, która pozwala wyeliminować z tradycyjnego wina alkohol wraz z jego niekorzystnymi właściwościami, zachowując jednocześnie wszystkie pozostałe cechy trunku, w szczególności jego smak i aromat.

Dzięki temu wina bezalkoholowe mogą być spożywane przez kobiety w ciąży i karmiące, osoby będące na diecie, kierowców, dzieci oraz wszystkich, którzy chcą lub powinni unikać alkoholu*, a cenią sobie kulturę wina. Dodatkowo, eliminacja alkoholu znacznie obniża kaloryczność wina (o ok. 70%), wpływa korzystnie na układ nerwowy, mięśniowy oraz przeciwdziała starzeniu się komórek.

* Żadne z oferowanych w naszym sklepie win nie zawiera więcej niż 0,4% alkoholu (za napój alkoholowy uznaje się trunek zawierający więcej niż 0,5% alkoholu), czyli mniej niż choćby kefiry, soki owocowe czy chleb razowy.

Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03270411