ISIDORUS felietony
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Społeczeństwo
Wiara
Dziecko
Młodzież
Małżonkowie
Rodzice
Seniorzy
Codzienność
Duchowni
Kultura i sztuka
Powrót Powrót
Ból dziecka poczętego Drukuj
środa, 7 września 2005, 0:00
Dodał: (Admin)
Dożyliśmy jako ludzkość tragicznych i zarazem absurdalnych czasów, kiedy w wielu krajach zwierzęta i płody zwierząt podlegają lepszej ochronie prawnej niż dzieci poczęte. Tak jest np. w Wielkiej Brytanii, gdzie ustawodawstwo ściśle reguluje i kontroluje każdy eksperyment, który może wywołać cierpienie u zwierząt. Jednocześnie w Anglii wolno w majestacie prawa dokonywać aborcji do 24 tygodnia życia dziecka, a pod pewnymi warunkami jeszcze później. Niektórzy promotorzy obrony zwierząt biją na alarm z powodu bólu odczuwanego przez zwierzęta, ale jakoś nie chcą usłyszeć „niemego krzyku” dziecka rozszarpywanego w łonie mamy podczas tzw. przerywania ciąży.

Głos dla życia 5 2005
Głos dla życia 5 2005

Najnowszy numer „Głosu dla Życia” 5/2005 przypomina prawdę, której nie chcą znać zwolennicy aborcji - dziecko poczęte od bardzo wczesnych faz rozwoju odczuwa ból. Poświadczają to badania naukowe, zawarte m.in. w Raporcie Komisji Specjalnej Brytyjskiego Parlamentu, z wynikami których można się zapoznać na łamach naszego magazynu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zadawał cierpienia noworodkowi jeśli nie wiąże się to z dobrem malucha (np. wyleczenie z choroby). Jakże inaczej część ludzi traktuje dzieci przed urodzeniem, skazując miliony z nich na doświadczanie potwornego bólu, zadawanego podczas aborcji. Słusznie pisze dr Jacek Pulikowski na łamach „Głosu dla Życia”, że jest to „ból tak bezsensowny i tak niesprawiedliwy, wołający o pomstę do nieba”.

W tym kontekście proponujemy zapoznać się ze świadectwami osób, które żyły z dokonywania aborcji. Świadectwa (w doskonałym tłumaczeniu Alicji Babkiewicz) pochodzą z Ameryki i dla wielu Polaków będą z pewnością wstrząsające. Nie chodzi tu bowiem jedynie o wyznania lekarzy czy pielęgniarek, ale także o pracowników sektora marketingu aborcyjnego i reklamy, którzy zajmowali się pozyskiwaniem klientek dla śmiercionośnych ośrodków.

W numerze znajduje się również reportaż Aleksandry Gil, poświęcony głośnej wystawie „Wybierz życie”, która miała swój debiut w Łodzi, a teraz „odwiedza” inne miasta kraju. „Głos” publikuje także część zdjęć, które tak bardzo poruszyły sumienia sporej liczby Polaków.

Spośród wielu interesujących tekstów nowego numeru „Głosu dla Życia” warto zapoznać się z artykułem „Gdy przychodzą trudności”, na temat naturalnych metod planowania rodziny. Autor tekstu - Gregory Popcak w niezwykle praktyczny i przystępny sposób uświadamia m. in., że naturalne planowanie rodziny jest „w pierwszym rzędzie ćwiczeniem duchowym”, które pomaga małżonkom osiągnąć trzy cele: 1. pogłębić wzajemne porozumienie i życie modlitwą, 2. rozeznać przed Bogiem liczebność potomstwa oraz „utrzymać równowagę pomiędzy jednoczącym i rodzicielskim znaczeniem współżycia”, 3. osiągnąć w życiu świętość, wolność i prawdziwą miłość poprzez pracę nad własną cielesnością. Artykuł ten powinna przeczytać każda katolicka, i nie tylko, para małżeńska.

Magazyn przedstawia również na swoich łamach nieco zapomnianą sylwetkę św. Gerarda Majelli, który jest patronem szczęśliwych porodów. Jego kult rozpoczął się we Włoszech - w wielu szpitalach oddziały porodowe poświęcane są tej postaci, a kobietom w stanie błogosławionym rozdaje się medaliki i obrazki św. Gerarda wraz ze specjalną modlitwą.

„Głos dla Życia”, który jest oficjalnym pismem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, w związku z nadchodzącymi wyborami do parlamentu i na stanowisko Prezydenta RP, wystosował specjalny apel. Zachęca w nim Czytelników i wszystkich ludzi dobrej woli, „do odwiedzania sztabów wyborczych poszczególnych ugrupowań politycznych oraz domagania się od kandydatów do parlamentu i na urząd Prezydenta RP zdecydowanej obrony życia i rodziny”. „Głos” prosi, by w siedzibach partii Czytelnicy zapewniali, że na ich poparcie „mogą liczyć tylko kandydaci, którzy nigdy nie zagłosują za legalizacją aborcji, związkami tej samej płci, ani nie wystąpią przeciwko wartościom rodzinnym”.

Poza tym w najnowszym numerze „Głosu dla Życia” jak zawsze wiele informacji z kraju i ze świata na temat działalności pro-life oraz nowości wydawniczych.autor: DARIUSZ HYBEL
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03324604