ISIDORUS felietony
Dzisiaj jest piątek, 19. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Społeczeństwo
Wiara
Dziecko
Młodzież
Małżonkowie
Rodzice
Seniorzy
Codzienność
Duchowni
Kultura i sztuka
Powrót Powrót
70-lecie Nescafé Drukuj
piątek, 30 maja 2008, 23:00
Dodał: (Admin)
70 lat temu, dokładnie 1 kwietnia 1938 roku, wyprodukowano pierwszą na świecie kawę rozpuszczalną - Nescafé. Obecnie trwa kampania komunikacyjna poświęcona tej rocznicy.Zintegrowana komunikacja obejmuje działania PR, ATL, BTL oraz interactive. Projekt rozpoczął się na początku kwietnia br. i będzie trwał przez kolejnych kilka miesięcy. Działania prowadzą spółki McCann Worldgroup: Weber Shandwick, McCann Erickson, MRM Worldwide i Momentum Worldwide. Media do kampanii zakupił i zaplanował dom mediowy Mediaedge:CIA.

W ramach działań PR Weber Shandwick odpowiedzialna jest za przygotowanie i realizację działań komunikujących historię kawy. McCann Erickson jest odpowiedzialna za stronę kreatywną advertoriali dotyczących historii marki Nescafé. W internecie urodziny Nescafé będą uświetnione specjalną stroną internetową, która ruszy w czerwcu. Serwis przygotowała MRM Worldwide. Momentum Worldwide w ramach działań BTL przygotowała akcję "buy and get", która była realizowana w ponad 200 miejscach na terenie całej Polski.

Kawa Nescafé obecna jest dziś w ponad 120 krajach, a co sekundę na świecie wypija się jej ponad 4 tys. filiżanek. Aktualna wartość marki wyceniana jest na prawie 13 mln USD, co czyni ją najbardziej wartościową marką kawową świata i trzecią, co do wartości marką spożywczą.


Do Polski pierwsze puszki kawy Nescafé docierały po wojnie w niosących międzynarodową pomoc paczkach UNRRA. W czasach PRL kawę Nescafé można było kupić jedynie w dolarowych sklepach Pewex, albo otrzymać w prezencie od krewnego zza granicy. Już w nowym ustroju politycznym na rynek polski jako pierwsza oficjalnie trafiła w 1993 roku kawa Nescafé Classic, a rok później Nescafé Gold.

Dziś Polacy kupują dwa razy więcej kawy niż 10 lat temu i prawie połowa to kawa rozpuszczalna. Statystyczny Polak wypija 686 filiżanek kawy rocznie, najwięcej kawy w Europie wypijają Skandynawowie, zwłaszcza Finowie, bo aż 1886 filiżanek. Obecnie kawa Nescafé ma 37% udziału w rynku kawy rozpuszczalnej w Polsce, co daje jej pozycję lidera (dane: ACNielsen MAT FM’08).

Źródło: pr

POLECAMY:

Czy wiesz, że spożywanie kawy może przyczyniać się do spadku ryzyka rozwoju kamicy nerkowej?

Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02747821